İnternetten Hazır Gıda Siparişi Verilir Mi?

İnternetten Hazır Gıda Siparişi Verilir Mi?

İnternetten Hazır Gıda Siparişi Verilir Mi?

İnternet hayatın her alanında olduğu gibi yeme içme kültüründe de değişim ve gelişime neden oldu. Özellikle çalışan ev hanımlarının kurtarıcısı olan internetten hazır gıda siparişi verilme olanağı hayatı kolaylaştırdı. Öğrencilerin ve çalışan bayanların istediği her gıdaya bir tık ile ulaştığı internette her yiyeceği sipariş edebiliyorsunuz.

 

İstediğiniz Anda Kapınızda

Yaprak sarmadan içli köfteye, çorbadan tatlı çeşitlerine kadar tüm ürünler hazır ve istediğiniz anda kapınızda. Bu kolaylık zaman içerisinde ciddi bir sektör haline geldi, ülkemizde hazır gıda sektöründe alternatifler artarken e-ticarette de önemli bir sektör olarak yerini aldı.

 

İlk Neden Tüketicinin Bilinçlenmesi

Son zamanlarda tüketicilerin online gıda alışverişinde yaşanan artış hazır yemek siparişinde de hissedilir oranda arttı. Artışın birçok nedeni var ilk neden tüketicinin bilinçlenmesi, gıda fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar, aynı gün teslimat, uygun fiyata bulma kolaylığı, zamandan kazanma, yöresel ürünlere kolay ulaşım gibi birçok neden e-ticaretin ve internetten hazır gıda siparişi seçeneğinin artmasına olanak sundu.

 

İnternetten Hazır Gıda Siparişi Verilir Mi?
İnternetten Hazır Gıda Siparişi Verilir Mi?

 

İnsanların Yüzde 67’si Gıda Alışverişini İnternetten Yapıyor

İnternet üzerinden en sık alınan ürünler kategorisinde ilk sırayı giyim sektörü alıyor, giyim sektörünü hazır gıda sektörü takip ediyor, insanların yüzde 67’si gıda alışverişini internetten yapıyor. İnsanları internetten hazır gıda siparişi yapmaya yönlendiren nedenler araştırıldığında seçeneklerin fazla olması ön plana çıkıyor.

 

Sanal Rekabet Tüketici İçin Avantaj

Marketlerde ki alışveriş zamanı, her markette değişen fiyatlar, taşınması gibi birçok nedenden dolayı insanlar gıda alışverişinde interneti seçiyor. Sanal marketlerin birbiri ile rekabeti de kullanıcıların tercih oranını arttırıyor, sanal rekabet ortamında hem fiyatlar hem de teslimat süreleri internet kullanıcılarının internetten hazır gıda siparişi vermesi konusunda bir avantaj olarak değerlendirilmesine imkân sunuyor.

 

Sektör Tahmin Edilenin Çok Ötesinde Büyüdü

Birçok yemek çeşidinin bulunduğu sitelerde hazır gıda konusunda önemli bir yer edinmiş durumda, gıda alışverişinin internetten yapılmasının bir diğer önemli nedeni de tüketicinin belirlediği ödeme seçenekleri, son zamanda tüm dünyada yaşanan Pandeminin de etkisi ile sektör tahmin edilenin çok ötesinde büyüdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir